Angličtina na internetu

VÝUKA ANGLIČTINY ONLINE

Otestujte si svou slovní zásobu

Desítky jednoduchých testů z anglické slovní zásoby, u každé otázky máte na výběr z pěti možných odpovědí, vaše skóre je průběžně vyhodnocováno, testy jsou vhodné i pro samouky 2.

LearningEnglish.de

Vynikající výukové stránky. Gramatika, slovní zásoba, cvičení, hry, chat, diskusní fóra. Všeho podle chuti a vše zcela zdarma.

Learning English with BBC

Zajímavé stránky rozdělené do různých témat od idiomů a gramatiky až po Business English. Většina témat obsahuje i zvukové soubory ve formátu Real Audio (pozor: zpravidla nefungují odkazy na jednotlivé lekce a je nutné stáhnou zip soubor se zvukovými záznamy všech lekcí). Vše zcela zdarma.

English Club

Vynikající stránky zaměřené na výuku angličtiny pro porkročilejší uživatele, protože veškerý výklad je v angličtině. Kromě výkladu obsahují i mnoho cvičení, testů a her.

Easy English Tests

Otestujte si zdarma svou angličtinu. Vyberte si obtížnost, délku testu a můžete začít. Ani na těchto stránkách není nutná žádná registrace.

English-at-home.com

Příjemné stránky, které obsahují od všeho trochu: gramatika, slovní zásoba, mluvení, čtení, testy, hry a kvízy.

ANGLICKÉ ON-LINE SLOVNÍKY

On-line slovník na seznam.cz

Jeden z mnoha standardních on-line slovníků dostupných na internetu. Překládá obousměrně celkem šest jazyků. Má velmi dobrou slovní zásobu.

Cambridge On-line Dictionary

Výborný on-line výkladový slovník na internetu. Umožňuje přepínat mezi britskou a americkou angličtinou a vyhledává idiomy podle klíčových slov.

Thesaurus.com

Velký pomocník pro pokročilé psavce. Nabízí neuvěřitelné množství alternativ roztříděné podle jednotlivých významů vloženého výrazu.

ANGLICKÉ ELEKTRONICKÉ NOVINY

Daily Mail

Britské elektronické informační médium. Kompletní přehled o zprávách z Británie i ze světa. Seriózní zprávy i zábava.

USA Today

Elektronická verze populárního amerického deníku. Obsahuje i sekce o moderních technologiích, businessu nebo cestování.

The Sun

Nejpopulárnější britský bulvár se vším, co k tomu patří.

ANGLICKÉ SATELITNÍ TELEVIZE

BBC World

Zpravodajství z celého světa, docela zajímavé publicistické a dokumentární filmy. Televizní stanice vysílá zdarma na satelitech Astra 1 a Hot Bird.